Hey!

It seems that you're using an english browser. Do you want to change the language to English?


Yes, change the language to english  ▸   No, it's okay, thanks.
Zmień język:   pl   en
Uwaga: Ta strona korzysta z cookies (ciasteczek). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności. Zamknij

Status usług / nowości


Status usług RSS

automatycznie odświeżane co 3 minuty


Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.

new

10 lat MyDevil.net!

Czwartek, 04 września 2014, 14:33

10 urodziny MyDevil.net

Dnia 31.08.2004 został powołany do życia projekt MyDevil.net - wtedy jeszcze działaliśmy całkowicie amatorsko a nasz hosting służył jedynie do ircowania, od tego czasu wiele się zmieniło. Przez lata zmieniały się technologie, dzięki czemu mogliśmy całkowicie zmienić naszą ofertę - patrzymy w przyszłość i wiemy, że nadszedł czas na kolejne duże zmiany!
Dziękujemy wszystkim naszym użytkownikom, za to, że jesteście z nami i napędzacie nas - mamy dla Was kilka niespodzianek ;-)

Program lojalnościowy

Dla naszych stałych Klientów przygotowaliśmy program lojalnościowy - już od teraz w zależności jak długo istnieje konto przy przedłużeniach usług będzie taniej!
Taniej z każdym rokiem o 10% (maksymalna zniżka lojalnościowa to 30%, przy płatnościach za okres pół roku i rok). Jeżeli masz u nas konto dłużej niż rok, już teraz możesz skorzystać ze zniżki. Regulamin: http://www.mydevil.net/regulaminy,17.html

Nowa oferta oraz architektura hostingowa

Nasza oferta również uległa zmianom - każde nowe konto ma teraz możliwość uruchamiania wszelkich aplikacji webowych (Django, Ror, Sinatra, Redmine, Trac, Node.js i wszystko inne o czym pomyślisz ;-)) oraz kompilowania i uruchamiania własnego oprogramowania (również Java). Oprócz tego zwiększyliśmy pojemność kont (nawet 200 GB!) oraz jasno określiliśmy limity zużycia pamięci RAM (od 1 GB do 4 GB) dla uruchomionych przez użytkownika aplikacji. MyDevil.net od dawna to nie tylko shell, ale również bardzo rozbudowany hosting. I właśnie na usługach typowo hostingowych skupiamy swoją uwagę - zaowocowało to uproszczeniem architektury serwerów, co oznacza, że teraz logując się na konto można wykonać wszystkie operacje z jednego serwera (+ bezpośredni dostęp do plików poczty, oznacza to również dostęp do automatycznej kopii bezpieczeństwa) - czyli znika podział na serwery shell, web, java, mail, irc. A mało popularne usługi takie jak torrent, jabber oraz (bardziej popularny) VPN nie będą już dostępne dla nowych kont. Nowa oferta VPN (oddzielna od kont hostingowych) zostanie przedstawiona już wkrótce.

Wyżej wymienione zmiany dotyczą tylko nowych kont - aktywne konta na aktualnych serwerach pozostają bez zmian z dostępem do wszystkich usług ze starej oferty (oraz cennikiem również bez zmian). Przy czym zamówione dotąd konta zmieniają nazwę pakietów z MD na OLDMD.

Urodzinowa promocja -50%

Nowe serwery czekają na nowych użytkowników, dlatego też mamy dla Was promocje - konta z odświeżonej oferty są tańsze o 50%! Promocja trwa do 19.09.2014 godziny 00:00 i dotyczy płatności za okres pół roku oraz rok. Regulamin można znaleźć na stronie: http://www.mydevil.net/regulaminy,18.html

Zmiany w regulaminie

Informujemy, że w dniu dzisiejszym uległ zmianie reglamin usług MyDevil.net, prosimy o zapoznanie się z zaktualizowanym regulaminem: http://www.mydevil.net/regulaminy,1.html

Zobacz komentarze (11)
~Arkadiusz Nowara
new

Obsługa SNI, zapowiedź zmiany domyślnej wersji PHP

Sobota, 16 sierpnia 2014, 18:46

Obsługa certyfikatów przez SNI

Wykonana dzisiaj aktualizacja systemu zarządzania kontem DevilWEB2 wprowadza kilka nowości w tym przy pomocy SNI (rozszerzenie protokołu TLS) możliwość uruchomienia własnych certyfikatów SSL dla Waszych domen bez konieczności wykupywania prywatnego adresu IP.

Certyfikat będzie widoczny dla wszystkich współczesnych przeglądarek internetowych. Może jednak nie działać poprawnie na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Aby skorzystać z nowej funkcji wystarczy zalogwać się do DevilWEBa, przejść do:
SSL ➙ Strony WWW (WWW websites) ➙ Adresy IP, które można użyć z SNI wybrać Zarządzaj (Manage) ➙ Dodaj certyfikat (Add certificate) ➙ przesłać własny certyfikat.

lub przy pomocy shellowego klienta Devil:
devil ssl www add <adres_ip> <certyfikat> <klucz> [nazwa_domeny]

oraz usuwanie:
devil ssl www del <adres_ip> [nazwa_domeny]

Zapowiedź zmiany domyślnej wersji PHP

W ciągu 3 miesięcy planujemy zmianę domyślnej wersji PHP z 5.3 na 5.4.
Zmiana domyślnej wersji PHP jest spowodowana zakończeniem cyklu życia PHP 5.3, strony korzystające z PHP 5.3 zostaną w trakcie zmiany automatycznie przełączone na PHP 5.4. Użytkownikom starszych skryptów PHP zalecamy wykonanie do tego czasu aktualizacji używanego oprogramowania, jeżeli nie jest to możliwe to proponujemy uprzednie przetestowanie działania skryptów na wersji PHP 5.4, w tym celu wystarczy do pliku .htaccess dopisać linijkę:
AddType application/x-httpd-php54 .php

Typ stron WWW "Ror" zmienił się w "Ruby"

Ze względu na mylną nazwę typ "Ror" od teraz jest dostępny jako "Ruby" - bez problemu można uruchomić dowolną aplikację Ruby przy jego pomocy.
Zmiana ta jest przezroczysta dla wszystkich uruchomionych już stron i nie wymaga żadnych działań ze strony użytkowników.

Dodaj komentarz
~Arkadiusz Nowara
new

Kod promocyjny - sierpień 2014

Piątek, 01 sierpnia 2014, 00:00

Ponownie na początku miesiąca mamy dla Was kod promocyjny dający 15% zniżki przy płatnościach za 6 oraz 12 miesięcy: SIERPIEN_Z_MYDEVIL

Ważny jest od 01.08.2014 do 08.08.2014 godziny 00:00 - dotyczy nowych jak i aktualnych klientów naszych usług.

Dodaj komentarz
~Tomasz Rzepka
tech

Przerwa techniczna

Piątek, 11 lipca 2014, 13:04

12.07.2014 o godzinie 00:30 z powodu ważnej aktualizacji zostanie wykonany restart maszyn z zestawów 0, 1 oraz 2:

   - web0.mydevil.net, web1.mydevil.net, web2.mydevil.net
   - s0.mydevil.net, s1.mydevil.net, s2.mydevil.net
   - pgsql0.mydevil.net, pgsql1.mydevil.net, pgsql2.mydevil.net
   - mysql0.mydevil.net, mysql1.mydevil.net, mysql2.mydevil.net
   - mongo0.mydevil.net, mongo1.mydevil.net, mongo2.mydevil.net
   - irc.mydevil.net

Przerwa w działaniu usług nie powinna potrwać dłużej niż 20 minut.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Prosimy pamiętać o uruchomieniu swoich aplikacji po restarcie, bądź dodanie odpowiednich wpisów do crona aby wystartowały automatycznie.

Dodaj komentarz
~Tomasz Rzepka
tech

Przerwa techniczna poczty, javy oraz repozytoriów.

Sobota, 05 lipca 2014, 07:10

W poniedziałek, 7 lipca, w okolicach godziny 8:00 z powodu konieczności prac technicznych wystąpi przerwa w działaniu usług pocztowych, java oraz repozytoriów. Niedostępny będzie również devil oraz panel. E-maile, które zostaną wysłane na adresy obsługiwane na naszych serwerach zostaną dostarczone z opóźnieniem. Strony www (niekorzystające z javy) będą działać poprawnie.

Przerwa w działaniu usług nie powinna potrwać dłużej niż 20-30 minut. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Prosimy pamiętać o uruchomieniu swoich aplikacji po restarcie, bądź dodanie odpowiednich wpisów do crona aby wystartowały automatycznie. Przypominamy również, że @reboot na MDJAVA nie zadziała. Zamiast tego proponujemy używać wpisu:

* * * * * pgrep nazwaprocesu >/dev/null || nazwaprocesu 
co można uznać za dobry zamiennik. Przy tworzeniu crona prosimy zwrócić uwagę ścieżki do plików wykonywalnych (można sprawdzić ścieżkę używając polecenia which).

Edit: Prace zostały zakończone pomyślnie.

Dodaj komentarz
~Andrzej Voss
« starsze wpisy