Hey!

It seems that you're using an english browser. Do you want to change the language to English?


Yes, change the language to english  ▸   No, it's okay, thanks.
Zmień język:   pl   en
Uwaga: Ta strona korzysta z cookies (ciasteczek). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności. Zamknij

Status usług / nowości


Status usług RSS

automatycznie odświeżane co 3 minuty


Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.

new

Aktualizacja działu pomocy oraz kwietniowy kod promocyjny 15%

Wtorek, 01 kwietnia 2014, 02:20

Tym razem zamiast prima aprillisowego kawału mamy dla Was kod rabatowy na wszystkie konta z naszej oferty:
KWIECIEN_Z_MD

Kod jest ważny do 04.04.2014 godziny 02:20 i obniża cenę kont o 15% przy płatności za 6 oraz 12 miesięcy (jak zwykle dotyczy aktualnych jak i nowych klientów).


Nasza dokumentacja powoli wraca do życia w nowej wersji, będziemy sukcesywnie uzupełniać zawartość o nowe artykuły.

Dodaj komentarz
~Tomasz Rzepka
new

Zakończenie wdrożenia panelu DevilWEB2 oraz Devil2

Środa, 26 marca 2014, 15:42

Przed chwilą udostępniliśmy DevilWEB2 oraz Devil2.

Niestety, nie obyło się bez nieprzewidzianych utrudnień, które wydłużyły czas niedostępności części usług oraz czas udostępnienia nowego panelu, użytkownicy otrzymają wydłużenie ważności kont o 14 dni. Przepraszamy za utrudnienia.

Devil2 jast dostępny pod poleceniem "devil" na głównych serwerach shell:
s0.mydevil.net
s1.mydevil.net
s2.mydevil.net

Panel DevilWEB2 jest dostępny pod adresem:
Dla zestawu 0: https://panel0.mydevil.net
Dla zestawu 1: https://panel1.mydevil.net
Dla zestawu 2: https://panel2.mydevil.net

Po zmianach nie działa YYY/Nie mogę uruchomić XXX/Znalazłem błąd:
Skontaktuj się z nami mailowo pod adres admin@mydevil.net, podaj swój login oraz jak najwięcej informacji o problemie łącznie z ewentualnym komunikatem błędu, linkami, wpisywanymi poleceniami. Czyli poinformuj nas w taki sposób abyśmy mogli sprawnie odtworzyć problem i go rozwiązać.

Gdzie jest dokumentacja użytkownika devil2/Devilweb2?
Dokumentacja będzie dostępna w obecnym dziale pomocy na naszej stronie, przy czym będzie aktualizowana na bieżąco (od dnia dzisiejszego włącznie). Jeżeli masz problem z użytkowaniem nowego DevilWEB2, Devil2 daj znam znać, chętnie pomożemy.

Mam propozycję zmian w Devil2, DevilWEB2
Napisz do nas, chętnie rozważymy proponowane przez Ciebie zmiany i zastanowimy się nad ich wprowadzeniem.

UWAGA
Dane o płatnościach są jeszcze w trakcie migracji do nowego systemu - informacje takie jak data wygasania konta może nie być na chwilę obecną poprawna. Aktualne informacje o płatnościach można uzyskać po zalogowaniu się do panelu płatności.

Zobacz komentarze (17)
~Tomasz Rzepka
tech

Nadchodzi Devil2 (z panelem WWW)

Środa, 19 marca 2014, 22:58

Devil2 + DevilWEB2

Po wielu miesiącach pracy nad nowym Devilem nastąpi dzień, w którym udostępnimy nasz nowy system zarządzania kontem, a panel przez WWW udostępnimy tym razem już produkcyjnie. Niestety, nie jest to prosta operacja i wymaga wielu zmian w aktualnie uruchomionych systemach - oznacza to konieczność wyłączenia możliwości dokonywania zmian w konfiguracji na kilka godzin (czyli możliwość zarządzania kontem przez Devila nie będzie dostępna przez ten czas). Będą również chwilowe przerwy w działaniu poszczególnych usług podczas migracji do nowego Devila. Dlatego też prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość.

Co konkretnie się wydarzy?

Zostanie przeprowadzona pełna aktualizacja uruchomionych systemów - zainstalujemy najnowsze dostępne oprogramowanie. Wykonamy również kilka restartów wszystkich serwerów zlokalizowanych w datacenter ATMAN.

Jeśli uruchomione aplikacje w katalogu użytkownika wymagają konkretnych wersji oprogramowania lub nie zadziałają z najnowszymi - prosimy o zadbanie o odpowiednie zależności we własnym katalogu domowym, niektóre aplikacje mogą wymagać przekompilowania.

Zmiany w obsłudze repozytoriów kodu

Repozytoria kodu zostaną przeniesione oraz zintegrowane z serwerami webowymi - oznacza to bezpośredni dostęp do repozytoriów (co umożliwi m.in możliwość własnoręcznego przenoszenia repozytoriów, oraz możliwość korzystania z hooków). W czasie migracji repozytoria mogą nie być dostępne lub będą dostępne w trybie tylko do odczytu.

Python, Node.js oraz Ruby dostępne za pomocą Passengera

Kolejnymi wdrożonymi nowościami jest obsługa Pythona oraz Node.js przez Passengera - o tym jak użyć tych języków będziemy jeszcze informować.

Przypominamy o konieczności przejścia na RVM jeśli uruchomione aplikacje oparte o starą obsługę Ruby mają działać po aktualizacji systemu - oznacza to również, że typy WWW: ror18, ror19 oraz thin nie będą już dostępne dla nowych domen (dodane już domeny będą działać poprawnie na ile pozwoli na to Ruby - zalecamy przejście na RVM, aby zminimalizować problemy z uruchomionymi już aplikacjami).

Kiedy zmiany zostaną wprowadzone?

Prace przygotowawcze rozpoczynamy dnia 23.03.2014 o godzinie 20:00, natomiast właściwe prace planujemy na godzinę 23:00 dnia 23.03.2014 i potrwają do godziny 08:00 24.03.2014. W tym czasie usługi będą dostepne, jednak mogą zdarzyć się chwilowe niedostępności poszczególnych usług oraz nie będzie możliwości dokonywania zmian w systemie Devil do zakończenia prac.

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o skontaktowanie się z nami.


EDIT

Niestety, niektóre z zaplanowanych etapów przedłużyły się znacznie ponad nasze oczekiwania (zwłaszcza aktualizacja systemów), przez co łączny czas migracji uległ wydłużeniu. Niestety nie jesteśmy w stanie w tym momencie określić dokładnej godziny zakończenia.

Zobacz komentarze (33)
~Jakub Szafrański
tech

RVM / własne środowisko Ruby, migracja serwera irc.mydevil.net, nowe publiczne adresy IP

Piątek, 14 marca 2014, 23:29

RVM / własne środowisko Ruby

Przygotowania do wprowadzenia systemu zarządzania kontem Devil2 oraz panelu WWW DevilWEB2 na MyDevil.net idą pełną parą. Więcej informacji o migracji na nowe rozwiązania już wkrótce, a dzisiaj mamy dla Was kolejną nowość - nowa obsługa Ruby, która umożliwia uruchomienie strony na własnym środowisku. Co to oznacza?
* możesz zbudować niezależne środowisko, które nie będzie wrażliwe na zmiany w konfiguracji naszego systemu - zapewnia to ciągłość działania aplikacji;
* obsługa dowolnych wersji Ruby oraz Gemów;
* aplikacje są uruchamiane automatycznie po pierwszym wejściu na stronę - nie musisz więcej martwić się o uruchamianie procesów.


Nowe polecenia

Dodane zostały następujące polecenia:
* devil www add <DOMENA> ror <RUBY_BIN> - dodaje domenę z obsługą Ruby;
* rvm-libs <RUBY_BIN> <DOMENA> (dostępne tylko na serwerze WEB) - buduje niezależne środowisko dla RVM w katalogu domowym użytkownika.

Zmienne:
- <DOMENA> - adres, pod którym będzie widoczna aplikacja Ruby;
- <RUBY_BIN> - pełna ścieżka do binarki Ruby znajdująca się w katalogu użytkownika na serwerze WEB.


Budowa nowego środowiska w katalogu domowym

Zalecamy przeniesienie aplikacji na własne środowisko jak najszybciej - z dużym prawdopodobieństwem aplikacje działające pod typami ror18, ror19 oraz thin przestaną działać, jeśli nie dokonasz zmian. Można tego dokonać w następujący sposób (jeśli już posiadasz zbudowane środowisko możesz ten krok pominąć):
* zbudowanie środowiska Ruby przy pomocy RVM we własnym katalogu domowym (wykonuj na serwerze WEB z włączoną opcją binexec):
curl -sSL https://get.rvm.io | bash -s stable

* przeloguj się lub wpisz (podmieniając <USER> na login konta):
source /home/<USER>/.rvm/scripts/rvm

* zbudowanie własnej wersji Ruby (w tym wypadku polecenie zbuduje najnowszą wersję - obecnie 2.1.1):
rvm install ruby --autolibs=disabled

Jeśli wszystko poszło poprawnie - masz własne środowisko Ruby we własnym katalogu domowym.


Uruchomienie aplikacji przy pomocy nowej obsługi Ruby

Podane tutaj kroki są konieczne dla typów: ror18, ror19 oraz thin:
* przejście do katalogu z uruchomioną aplikacją i zbudowanie dla niej środowiska opartego o własną wersję Ruby (dostosuj polecenie podmieniając <DOMENA> oraz ewentualne opcje bundlera):
cd ~/domains/<DOMENA>/public_ror; bundle install --path vendor/bundle --without development test sqlite3


* usunięcie starej domeny (nie usuwa danych):
devil www del <DOMENA>

* dodanie domeny z nowym typem (przykład dla najnowszej dostępnej wersji ruby - jeśli zbudowane środowisko jest dla innej - konieczna jest zmiana ścieżki):
devil www add <DOMENA> ror /usr/home/<USER>/.rvm/rubies/ruby-2.1.1/bin/ruby

W tym miejscu aplikacja powinna już działać na własnym środowisku - można to sprawdzić odwiedzając stronę.

Ostatnim krokiem jest zbudowanie niezależnego środowiska - do tego służy udostępniony przez nas skrypt o nazwie rvm-libs, przykładowe użycie (wykonać należy na serwerze WEB z włączoną opcją binexec):
rvm-libs /usr/home/<USER>/.rvm/rubies/ruby-2.1.1/bin/ruby <DOMENA>

Jeśli skrypt wykona swoją pracę poprawnie - pojawi się komunikat "[OK] Done".


W razie jakichkolwiek problemów przy zmianie środowiska prosimy o skontaktowanie się z nami.


Migracja serwera irc.mydevil.net

W nocy z 17.03.2014 (poniedziałek) na 18.03.2014 (wtorek) na godzinę 1:00 planowana jest migracja na nowy sprzęt serwera irc.mydevil.net. Migracja będzie wiązała się z chwilową niedostępnością usług hostowanych na irc.mydevil.net w tym prywatnych adresów IP (OVH) oraz serwerów proxy: Francja, Polska, USA, Wielka Brytania. Przypominamy o możliwości dodania swoich aplikacji do cron co umożliwi ich automatyczne uruchomienie po wstaniu systemu.


Nowe publiczne adresy IP

W nocy z 17.03.2014 (poniedziałek) na 18.03.2014 (wtorek) zostanie wymieniona część publicznych adresów IP.

Zostaną usunięte następujące adresy IP:

178.32.224.49 crawl-84.16.226.50.googleb0t.com
178.32.224.50 mydevil.pl
178.32.224.51 freebsd.net.pl
178.32.224.52 178-32-224-52.ovh.net
178.32.224.53 bsd.net.pl
178.32.224.54 mydevil.info
178.32.224.55 putty.pl
178.32.224.56 178-32-224-56.ovh.net
178.32.224.57 humble.mumble.pl
178.32.224.58 178-32-224-58.ovh.net
178.32.224.59 178-32-224-59.ovh.net
178.32.224.60 host17.mydevil.net
178.32.224.61 178-32-224-61.ovh.net
178.32.224.62 uzywa.nginx.pl
178.32.225.209 host21.mydevil.net
178.32.225.210 equestria.pl
178.32.225.211 178-32-225-211.ovh.net
178.32.225.212 178-32-225-212.ovh.net
178.32.225.213 host26.mydevil.net
178.32.225.214 host27.mydevil.net
178.32.226.9 host29.mydevil.net
178.32.226.10 178-32-226-10.ovh.net
178.32.226.11 xiron.mydevil.net
178.32.226.12 t80.mydevil.net
178.32.226.13 resk.nomusk.pl
178.32.226.14 niezalezny.antycenzor.pl

178.32.245.227 mylittledevil.net
178.32.245.228
178.32.245.229
178.32.245.230
178.32.245.231
178.32.245.232
178.32.245.233
178.32.245.234
178.32.245.235
178.32.245.236
178.32.245.237
178.32.245.238

W ich miejsce pojawią się adresy:

188.165.138.105
37.187.140.40 mylittledevil.net

5.135.231.129 crawl-84.16.226.50.googleb0t.com
5.135.231.130 mydevil.pl
5.135.231.131 freebsd.net.pl
5.135.231.132 bsd.net.pl
5.135.231.133 mydevil.info
5.135.231.134 putty.pl
5.135.231.135 humble.mumble.pl
5.135.231.136 uzywa.nginx.pl
5.135.231.137 equestria.pl
5.135.231.138 t80.mydevil.net
5.135.231.139 niezalezny.antycenzor.pl
5.135.231.140
5.135.231.141
5.135.231.142
5.135.231.143
5.135.231.144
5.135.231.145
5.135.231.146
5.135.231.147
5.135.231.148
5.135.231.149
5.135.231.150
5.135.231.151
5.135.231.152
5.135.231.153
5.135.231.154
5.135.231.155
5.135.231.156
5.135.231.157
5.135.231.158

5.135.231.161
5.135.231.162
5.135.231.163
5.135.231.164
5.135.231.165
5.135.231.166
5.135.231.167
5.135.231.168
5.135.231.169
5.135.231.170
5.135.231.171
5.135.231.172
5.135.231.173
5.135.231.174
5.135.231.175
5.135.231.176
5.135.231.177
5.135.231.178
5.135.231.179


Informujemy o konieczności zmian w konfiguracji aplikacji korzystających z wymienianych adresów IP.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz
~Tomasz Rzepka
new

Obsługa Websocket oraz kod promocyjny

Sobota, 01 marca 2014, 23:41

Protokół Websocket

Dostajemy wiele zapytań o Websocket - i oto udostępniamy obsługę tego protokołu w MyDevil. Aby użyć Websocket w uruchomionej aplikacji wystarczy dodać proxy do niej poleceniem:
Devil www add proxy add <DOMENA> proxy mdweb <PORT>, gdzie:
- <DOMENA> to adres, pod którym będzie można się komunikować za pomocą protokołu ws/wss;
- <PORT> to port TCP, pod którym nasłuchuje aplikacja wykorzystująca Websocket;

UWAGA: obsługa Websocket działa tylko i wyłącznie na serwerach WEB - oznacza to, że nie zadziała jeśli domena nie wskazuje na adresy IP odpowiadające serwerom WEB (czyli nie zadziała z adresami dla serwera IRC).


Kod promocyjny 15%

Aby umilić Wam czas oczekiwania na Devila2 (który jest już gotowy w 80% - spodziewajcie się newsa o wielkich zmianach już niebawem ;-)), udostępniamy kod rabatowy na wszystkie nasze konta:
MARZEC_Z_MD

Kod jest ważny do 04.03.2014 godziny 00:31 i obniża cenę kont o 15% przy płatności za 6 oraz 12 miesięcy (jak zwykle dotyczy aktualnych jak i nowych klientów).

Zobacz komentarze (5)
~Arkadiusz Nowara
« starsze wpisy