Hey!

It seems that you're using an english browser. Do you want to change the language to English?


Yes, change the language to english  ▸   No, it's okay, thanks.
Zmień język:   pl   en
Uwaga: Ta strona korzysta z cookies (ciasteczek). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności. Zamknij

Status usług / nowości


Status usług RSS

automatycznie odświeżane co 3 minuty


Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.

new

30 kont 30% taniej oraz zmiana wersji PHP

Środa, 19 listopada 2014, 01:05

Promocja "30 Kont 30% Taniej"

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej obecnie promocji. Promocją objęte jest pierwsze 30 zamówione nowe konta na okres: jednego miesiąca, sześciu miesięcy lub jednego roku. Regulamin promocji dostępny jest tutaj.

Domyślna wersja PHP 5.4

Za dwa tygodnie — dnia 03.12.2014 domyślna wersja PHP zostanie przełączona z 5.3 na 5.4 (zgodnie z zapowiedzią[link do http://www.status.mydevil.net/status,118.html]). Aby korzystać w dalszym ciągu z PHP 5.3 należy dodać wpis do pliku .htaccess (można już teraz):
AddType application/x-httpd-php53 .php

Zmiana dotyczy użytkowników serwerów web0-web2 oraz s0-s2 (polecenie php oraz php-cgi będzie wskazywać na PHP 5.4, PHP 5.3 będzie w dalszym ciągu dostępne pod poleceniami php53 oraz php53-cgi).

Dodaj komentarz
~Tomasz Rzepka
new

Aktualizacja s3.mydevil.net oraz obsługa URI dla proxy

Środa, 05 listopada 2014, 18:56

Aktualizacja systemu na s3.mydevil.net

W dniu 12.11.2014 o godzinie 23:00 rozpoczniemy aktualizację systemu oraz systemowych aplikacji na serwerze s3.mydevil.net. Operacja potrwa do 2 godzin.
Użytkownicy, którzy mają uruchomione aplikacje napisane w Ruby proszeni są o upewnienie się czy posiadają niezależne środowisko dla aplikacji. Można je stworzyć przy pomocy rvm-libs (opis użycia).

Po zakończeniu aktualizacji zostanie wykonany restart serwera.
Prosimy pamiętać o uruchomieniu swoich aplikacji po restarcie, bądź dodanie odpowiednich wpisów do crona aby wystartowały automatycznie.

Obsługa dodatkowych adresów URI dla proxy

Na prośbę naszych użytkowników dodaliśmy możliwość proxowania do dowolnego adresu URI uruchomionej aplikacji dla strony WWW typu "proxy".

Przykład użycia:
devil www add proxy.example.com proxy localhost 1234 /aplikacja

Spowoduje to, że pod adresem http(s)://proxy.example.com/ będzie widoczna strona http://localhost:1234/aplikacja/

Edit: Prace zostały zakończone pomyślnie o 23:25.

Dodaj komentarz
~Arkadiusz Nowara
new

Promocja "Nowe -40%", koniec migracji repozytoriów oraz MongoDB 2.6 dla pakietów OLDMD

Czwartek, 16 października 2014, 03:15

Promocja "Nowe -40%"

Informujemy o trwającej obecnie promocji. Promocją objęte jest pierwsze 40 zamówione nowe konta na okres: jednego miesiąca, sześciu miesięcy lub jednego roku. Regulamin promocji "Nowe -40%".

Koniec migracji repozytoriów SVN/GIT/HG pakietów OLDMD

Zgodnie z zapowiedziami wykonalismy migrację repozytoriów kodu SVN, GIT oraz HG na serwery webowe bezpośrednio na konta użytkowników - znajdują się teraz w katalogu ~/repo/.

Przypominamy o nowych adresach:
- repo0.mydevil.net - dla użytkowników zestawu serwerów 0,
- repo1.mydevil.net - dla użytkowników zestawu serwerów 1,
- repo2.mydevil.net - dla użytkowników zestawu serwerów 2.

MongoDB 2.6 dla pakietów OLDMD

Została wykonana zgodnie z zapowiedziami aktualizacja serwerów baz danych MongoDB z wersji 2.4 do 2.6. Jeżeli Twoja baza MongoDB nie działa poprawnie to prosimy o jej przystosowanie do nowej wersji oprogramowania http://docs.mongodb.org/manual/release-notes/2.6-compatibility/.

Dodaj komentarz
~Tomasz Rzepka
new

VPN, nowe repozytoria oraz aktualizacja MongoDB

Czwartek, 02 października 2014, 13:16

Powrót VPN do oferty MyDevil.net, promocja -50%

Zgodnie z zapowiedzią w naszej ofercie ponownie pojawił VPN. Tym razem zgodnie z waszymi życzeniami jako osobna usługa niezależna od kont MyDevil.net. Wraz z ponownym wprowadzeniem usługi przygotowaliśmy dla Was nasz nowy panel zarządzania kontem VPN. Przypominamy, że oferowane przez nas serwery VPN obsługują protokoły OpenVPN (autoryzacja na podstawie loginu i hasła) oraz PPTP w lokalizacjach: Polska (dwie lokalizacje), Wielka Brytania, USA, Francja. Jeżeli potrzebujesz VPN w innych lokalizacjach daj nam znać.

Na start nowej oferty przygotowaliśmy promocję obniżającą cenę o 50%, potrwa ona do 20.10.2014 włącznie. Regulamin promocji "Powrót VPN".

Odświeżona oferta VPNów jest już dostępna na stronie http://www.mydevil.net/vpn.html.


Nowe repozytoria SVN/GIT/HG

Z 15.10.2014 na 16.10.2014 (w godzinach 22:00-3:00) odbędzie się migracja repozytoriów kodu SVN, GIT oraz HG na serwery webowe.
Nowa obsługa repozytoriów przynosi bezpośredni dostęp do plików (w tym do kopii zapasowej) oraz obsługę hooków.

Przerwa w dostępie do repozytoriów potrwa 5 godzin i ulegnie zmianie adres dostępowy:
- repo0.mydevil.net - dla użytkowników zestawu serwerów 0,
- repo1.mydevil.net - dla użytkowników zestawu serwerów 1,
- repo2.mydevil.net - dla użytkowników zestawu serwerów 2.


Aktualizacja MongoDB

Na dzień 15.10.2014 zaplanowana jest również aktualizacja serwerów baz danych MongoDB z wersji 2.4 do 2.6. Wszystkich użytkowników prosimy o przystosowanie baz danych do obsługi nowej wersji według zaleceń na stronie http://docs.mongodb.org/manual/release-notes/2.6-compatibility/ - jest to konieczne do dalszego działania bazy (bazy nieprzystosowane mogą nie działać poprawnie).

Operacje zaczniemy o godzinie 23:00, niedostępność baz MongoDB może potrwać do 2 godzin.

Zobacz komentarze (2)
~Tomasz Rzepka
new

10 lat MyDevil.net!

Czwartek, 04 września 2014, 14:33

10 urodziny MyDevil.net

Dnia 31.08.2004 został powołany do życia projekt MyDevil.net - wtedy jeszcze działaliśmy całkowicie amatorsko a nasz hosting służył jedynie do ircowania, od tego czasu wiele się zmieniło. Przez lata zmieniały się technologie, dzięki czemu mogliśmy całkowicie zmienić naszą ofertę - patrzymy w przyszłość i wiemy, że nadszedł czas na kolejne duże zmiany!
Dziękujemy wszystkim naszym użytkownikom, za to, że jesteście z nami i napędzacie nas - mamy dla Was kilka niespodzianek ;-)

Program lojalnościowy

Dla naszych stałych Klientów przygotowaliśmy program lojalnościowy - już od teraz w zależności jak długo istnieje konto przy przedłużeniach usług będzie taniej!
Taniej z każdym rokiem o 10% (maksymalna zniżka lojalnościowa to 30%, przy płatnościach za okres pół roku i rok). Jeżeli masz u nas konto dłużej niż rok, już teraz możesz skorzystać ze zniżki. Regulamin: http://www.mydevil.net/regulaminy,17.html

Nowa oferta oraz architektura hostingowa

Nasza oferta również uległa zmianom - każde nowe konto ma teraz możliwość uruchamiania wszelkich aplikacji webowych (Django, Ror, Sinatra, Redmine, Trac, Node.js i wszystko inne o czym pomyślisz ;-)) oraz kompilowania i uruchamiania własnego oprogramowania (również Java). Oprócz tego zwiększyliśmy pojemność kont (nawet 200 GB!) oraz jasno określiliśmy limity zużycia pamięci RAM (od 1 GB do 4 GB) dla uruchomionych przez użytkownika aplikacji. MyDevil.net od dawna to nie tylko shell, ale również bardzo rozbudowany hosting. I właśnie na usługach typowo hostingowych skupiamy swoją uwagę - zaowocowało to uproszczeniem architektury serwerów, co oznacza, że teraz logując się na konto można wykonać wszystkie operacje z jednego serwera (+ bezpośredni dostęp do plików poczty, oznacza to również dostęp do automatycznej kopii bezpieczeństwa) - czyli znika podział na serwery shell, web, java, mail, irc. A mało popularne usługi takie jak torrent, jabber oraz (bardziej popularny) VPN nie będą już dostępne dla nowych kont. Nowa oferta VPN (oddzielna od kont hostingowych) zostanie przedstawiona już wkrótce.

Wyżej wymienione zmiany dotyczą tylko nowych kont - aktywne konta na aktualnych serwerach pozostają bez zmian z dostępem do wszystkich usług ze starej oferty (oraz cennikiem również bez zmian). Przy czym zamówione dotąd konta zmieniają nazwę pakietów z MD na OLDMD.

Urodzinowa promocja -50%

Nowe serwery czekają na nowych użytkowników, dlatego też mamy dla Was promocje - konta z odświeżonej oferty są tańsze o 50%! Promocja trwa do 19.09.2014 godziny 00:00 i dotyczy płatności za okres pół roku oraz rok. Regulamin można znaleźć na stronie: http://www.mydevil.net/regulaminy,18.html

Zmiany w regulaminie

Informujemy, że w dniu dzisiejszym uległ zmianie reglamin usług MyDevil.net, prosimy o zapoznanie się z zaktualizowanym regulaminem: http://www.mydevil.net/regulaminy,1.html

Zobacz komentarze (13)
~Arkadiusz Nowara
« starsze wpisy